Adres korespondencyjny
SKN Gleboznawstwa
i Ochrony Środowiska, Instytut Nauk o Glebie
i Ochrony Środowiska

50-357 Wrocław
ul. Grunwaldzka 53
E-mail: igleb@up.wroc.pl

 
 
 
Gleby Gór Stołowych
 
 
Najnowsze Zdjęcia

 
 
 
Znajdź Nas Na FaceBook
 
 
 
Rajdy

XIV Rajd Ochrony Środowiska - Karkonosze - Strzecha Akademicka


XIV Rajd Ochrony Środowiska - Strzecha Akademicka

W dniach 23-24 października 2010 roku odbył się XIV Rajd Ochrony Środowiska. W tym roku trasa wiodła szlakiem zielonym od Białego Jaru do Strzechy Akademickiej.

Rajd rozpoczął się bardzo wcześnie, bo już o 5.39 wyjechaliśmy pociągiem z Wrocławia do Jeleniej Góry. Stamtąd zabrały nas autokary do Karpacza. Wędrówkę w góry rozpoczęliśmy około godziny 10.00. Trasa wiodła zielonym szlakiem spod hotelu Biały Jar do schroniska Strzecha Akademicka. Dalej, również pomaszerowaliśmy na Śnieżkę, a następnie poszliśmy na obiad do schroniska ,,Pod Śnieżką". Po zjedzonym obiedzie w bardzo miłej atmosferze wróciliśmy do Strzechy Akademickiej – naszej bazy noclegowej.


Spotkanie towarzysko - integracyjne odbywało się w jednych z sal Strzechy Akademickiej. Nie zabrakło konkursów, i wspólnego śpiewania przy gitarze. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Wszyscy uczestnicy rajdu, dumnie nosili koszulki upamiętniające ten wyjazd. Następnego dnia, pełni werwy i dobrego humoru, pomaszerowaliśmy szlakiem żółtym do Karpacza, skąd następnie odjechaliśmy autobusem do Wrocławia.XIV Rajd Ochrony Środowiska - Na szlaku


XIV Rajd Ochrony Środowiska - Na szlaku