Adres korespondencyjny
SKN Gleboznawstwa
i Ochrony Środowiska, Instytut Nauk o Glebie
i Ochrony Środowiska

50-357 Wrocław
ul. Grunwaldzka 53
E-mail: igleb@up.wroc.pl

 
 
 
Gleby Gór Stołowych
 
 
Najnowsze Zdjęcia

 
 
 
Znajdź Nas Na FaceBook
 
 
 
Akcje

Nadleśnictwo Oborniki Śląskie - Sadzenie Drzew


Nadleśnictwo Oborniki Śląskie - Sadzenie Drzew

W dniu 08.04.2011 odbył się wyjazd 26 studentów Ochrony Środowiska i 24 studentów należących do SKN „Bezpiecznik” na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji do Obornik Śląskich zorganizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska. Hasłem wyjazdu było „Zrób coś dobrego – posadź z nami drzewo!”. Wyjechaliśmy o 7:26 pociągiem ze stacji Wrocław Główny, na miejsce dotarliśmy o godzinie 8:00, skąd odebrał nas pracownik Nadleśnictwa Oborniki Śląskie.

Nadleśnictwo zarządza lasami skarbu państwa o pow. 14,7 tys. ha w województwie dolnośląskim, w większości w powiecie trzebnickim.  Spokojnym marszem dotarliśmy do wyznaczonego miejsca i odebraliśmy przygotowane dla nas 3 letnie sadzonki dębu bezszypułkowego, dołowane w pobliżu. Zaplanowana powierzchnia pod nasadzenia o wielkości 25 arów została wcześniej odpowiednio przygotowana. Po dobraniu się w 25 par i wysłuchaniu cennych wskazówek przystąpiliśmy do dzieła. Umieszczaliśmy sadzonki w tak zwane jamki w odstępach 82 cm w rzędzie, międzyrzędzie wynosiło 160 cm.

Praca przysporzyła nam wiele radości i uśmiechu, a dzięki temu sprawnie wykonaliśmy zadanie. Po sadzeniu Nadleśniczy oprowadził nas po tamtejszym lesie, ścieżkach ekologicznych i mieliśmy możliwość zobaczyć prace w poszczególnych szkółkach. Cały dzień zwieńczony został wspólnym ogniskiem i przyjemną rozmową z pracownikami Nadleśnictwa.Nadleśnictwo Oborniki Śląskie - Sadzenie Drzew


Nadleśnictwo Oborniki Śląskie - Sadzenie Drzew