Adres korespondencyjny
SKN Gleboznawstwa
i Ochrony Środowiska, Instytut Nauk o Glebie
i Ochrony Środowiska

50-357 Wrocław
ul. Grunwaldzka 53
E-mail: igleb@up.wroc.pl

 
 
 
Gleby Gór Stołowych
 
 
Najnowsze Zdjęcia

 
 
 
Znajdź Nas Na FaceBook
 
 
 
Konferencje

VI Międzynarodowe Sympozjum Młodych Przyrodników
"Między Biotechnologią a Ochroną Środowiska - interdyscyplinarne spotkanie młodych przyrodników"

W dniach 17-20.2011 10 członków Naszego Koła Naukowego wyjechało do Zielonej Góry na VI Międzynarodowe Studenckie Sympozjum Naukowe - "Między Biotechnologią a Ochroną Środowiska" - Interdyscyplinarne Spotkanie Młodych Przyrodników".

Po przybyciu na miejsce i potwierdzeniu udziału otrzymaliśmy niezbędne materiały konferencyjne z którymi udaliśmy się do akademika Zimowit, w którym zostaliśmy zakwaterowani.

Następnego dnia w godzinach rannych wyruszyliśmy wysłuchać wystąpień. W tym dniu pięciu członków Naszego Koła prezentowało swoje tematy. Wszystkie prezentacje były bardzo interesujące i zdecydowanie poszerzyły naszą wiedzę. Tematyka była bardzo urozmaicona – od Ekologii aż po Antropologie. Mogliśmy również podszkolić język angielski, ponieważ duża część prac była prezentowana właśnie w tym języku. Również tego dnia w godzinach wieczornych zostało przygotowane dla nas spotkanie integracyjne wraz z uroczystą kolacją, na które się wstawiliśmy. Nawiązaliśmy wiele ciekawych znajomości zarówno ze studentami z Polski jak i z zagranicy ( przede wszystkim z Ukrainy i Rosji ). Podczas tego spotkania były przeprowadzane różne zabawy. Dwóch Naszych studentów za pomocą gestów musiało przedstawić „zaloty goryli” co zdecydowanie poprawiło nastrój wszystkim uczestnikom. Podczas kolacji mogliśmy również dowiedzieć się o tajnikach powstawania piwa a także zwiedzić podziemie Pubu, w którym produkowany jest miejscowy browar.


Konferencja Zielona Góra 2011 - Waldemar Wołoch

Następnego dnia 4 naszych studentów dzielnie prezentowało swoje tematy w sesji posterowej. Niewątpliwie zrobili oni duże wrażenie, ponieważ po zakończeniu oficjalnej części dwóch członków komisji zafascynowanych tematyką Gór Stołowych chciało się w szerszym stopniu dowiedzieć o Naszych badaniach prowadzonych właśnie na tym obszarze. Po ciężkim dniu udaliśmy się na odpoczynek do akademika.

Ostatniego dnia wstawiliśmy się na oficjalnym zakończeniu Konferencji gdzie również zostały wręczone nagrody. 4 członków naszego Koła: Małgorzata Popenda, Monika Winch, Oskar Bojko oraz Leszek Gersztyn  zdobyło wyróżnienie, natomiast Bartłomiej Glina zajął trzecie miejsce. Jednakże najważniejszą dla nas nagrodą, która dostaliśmy jako jedyni z całej konferencji był dyplom dla całego SKN-U Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska. Zostaliśmy docenieni za bardzo wysoki poziom merytoryczny naszych prac oraz za niezwykle ciekawe badania prowadzone na terenie PNGS przez co mogliśmy wszystkim gościom przybliżyć tematykę jakże wspaniałych Gór Stołowych. Po zakończeniu się Konferencji szczęśliwi i zadowoleniu udaliśmy się w drogę powrotną do Wrocławia.

Dyplomy