Adres korespondencyjny
SKN Gleboznawstwa
i Ochrony Środowiska, Instytut Nauk o Glebie
i Ochrony Środowiska

50-357 Wrocław
ul. Grunwaldzka 53
E-mail: igleb@up.wroc.pl

 
 
 
Gleby Gór Stołowych
 
 
Najnowsze Zdjęcia

 
 
 
Znajdź Nas Na FaceBook
 
 
 
Konferencje

Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Między Biotechnologią, a Ochroną Środowiska”

W dniach 8-10.11.2012 czworo członków Naszego Koła Naukowego wyjechało do Zielonej Góry na VII Międzynarodowe Studenckie Sympozjum Naukowe - "Między Biotechnologią a Ochroną Środowiska" - Interdyscyplinarne Spotkanie Młodych Przyrodników.

Studenci przybyli do Zielonej Góry dnia 8.11.2012 r. w godzinach wieczornych, gdzie udali się do internatu w celu zakwaterowania się. Następnego dnia rano udali się do Uniwersytetu Zielonogórskiego w celu rejestracji. Po otrzymaniu materiałów konferencyjnych udali się na uroczystość otwarcia konferencji. W tym dniu prowadzone były wystąpienia z sekcji biologii molekularnej, biotechnologii, antropologii, botaniki oraz zoologii. W tym dniu także była prowadzona sesja posterowa z sekcji biotechnologii, ekologii i ochrony środowiska, na której czworo członków SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska prezentowało swoje prace. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna w klubie Reset Game Bar.

Następnego dnia prowadzone były wystąpienia z sekcji Ekologii i Ochrony Środowiska. Około godziny 16 odbyła się ceremonia wręczenia nagród i uroczyste zakończenie konferencji. Dwoje członków SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska otrzymało nagrody: Katarzyna Słoma za zajęcie 3 miejsca i Elżbieta Musztyfaga za zajęcie 1 miejsca w sesji posterowej sekcji Ochrony Środowiska. Po zakończeniu Konferencji studenci udali się w drogę powrotną do Wrocławia.

Wszystkie prezentacje były bardzo interesujące i zdecydowanie poszerzyły wiedzę uczestników Konferencji. Tematyka była bardzo urozmaicona – od Ekologii aż po Antropologie. Można było również podszkolić język angielski, ponieważ duża część prac była prezentowana właśnie w tym języku. Studenci nawiązali wiele ciekawych znajomości zarówno ze studentami z Polski jak i z zagranicy (przede wszystkim z Ukrainy, Rosji i Czech).