Adres korespondencyjny
SKN Gleboznawstwa
i Ochrony Środowiska, Instytut Nauk o Glebie
i Ochrony Środowiska

50-357 Wrocław
ul. Grunwaldzka 53
E-mail: igleb@up.wroc.pl

 
 
 
Gleby Gór Stołowych
 
 
Najnowsze Zdjęcia

 
 
 
Znajdź Nas Na FaceBook
 
 
 
Akcje

Sadzenie Drzew - Jary 2011

Dnia 4 listopada 2011 członkowie naszego koła po raz kolejny podjęli się akcji sadzenia drzew. Był piątek rano, ale to nie odstraszyło nas - osiemnastu dzielnych ochroniarzy którzy o 8.20 wyjechali PKS-em z Wrocławia w kierunku miejscowości Jary. Na przystanku oczekiwali nas przedstawiciele Nadleśnictwa.Sadzenie Drzew - Jary 2011

Udaliśmy się na wyznaczoną powierzchnię, gdzie udzielona nam instruktażu prawidłowego sadzenia. Wyposażeni w rękawice i szpadle pomogliśmy 1000 sadzonką świerka znaleźć się w glebie. Gliniaste podłoże sprawiło że nie było łatwo, ale nasze zaangażowanie i wizja ogniska po skończonej pracy pozwoliła że uporaliśmy się z powierzonym nam zadaniem.

W nagrodę Nadleśnictwo ufundowało nam poczęstunek- m.in. kiełbaski, które wspólnie piekliśmy nad ogniskiem z nutą ulubionych sknâowych piosenek. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i musieliśmy wracać.

Pomimo iż do stacji kolejowej trzeba było przejść parę kilometrów, każdy z nas szedł z pełnym brzuszkiem, uśmiechnięty i dumny ze swojej pracy . Po drodze mogliśmy podziwiać posadzone przez nas rok wcześniej małe dęby. Do Wrocławia wróciliśmy zmęczeni, ale w naszych głowach kłębiły się myśli o kolejnej akcji sadzenia drzew.